Автор Тема: Τι είναι επένδυση  (Прочитано 119 раз)

Оффлайн martysockolov

  • Full Member
  • ***
  • Сообщений: 513
    • E-mail
Τι είναι επένδυση
« : 26 Февраль 2023, 21:22:38 »
Να δημιουργήσω κάτι το οποίο μου αποφέρει εισόδημα κάθε μήνα. Οτιδήποτε παράγει εισόδημα χωρίς προσωπική εργασία και φυσική παρουσία είναι παθητικό εισόδημα. Για παράδειγμα αν αγοράσω ένα οικόπεδο και το μισθώνω είναι παθητικό εισόδημα. Όμως αν το αγοράσω και δεν το κάνω τίποτα και περιμένω πότε θα ανέβουν οι τιμές για να το πουλήσω δεν θα έχω παθητικό εισόδημα. Γιατί να μην αγοράσω Bitcoin και να περιμένω να το πουλήσω; Αυτό είναι κερδοσκοπία και όχι επένδυση. Σύμφωνα με τον Tim Ferriss που έγραψε το βιβλίο «The 4-Hour Workweek» παθητικό εισόδημα είναι ένα μυστηριώδες πράγμα που αν το καταφέρετε θα μπορείτε να πάτε διακοπές σε όλο τον κόσμο. Επειδή προσωπικά το έχω πετύχει και ακολουθώ τα βήματα του Tim Ferris φέτος παίρνω σύνταξη λόγω παθητικού εισοδήματος από την δική μου προσωπική επιχείρηση. Θα πάρω σύνταξη και για ένα χρόνο θα κάνω τον γύρο του κόσμου.

Όταν επιστρέψω η επιχείρηση μου θα είναι πιο μεγάλη και ακόμα πιο δυνατή από πριν γιατί δεν απαιτείται φυσική παρουσία. Αυτό είναι πραγματικά παθητικό εισόδημα. Μπορείτε να γραφτείτε στη WEWE Global και να επικοινωνήσετε μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες. Το blog του Παρασκευάς Φορολογάς έχει πιάσει το νόημα. Δεν είναι μυστικό ότι το παθητικό εισόδημα είναι ένας εξαιρετικός τρόπος απόκτησης έξτρα εισοδήματος. Μπορεί μάλιστα να σε βοηθήσει όχι μόνο να βγάλεις περισσότερα χρήματα όταν δεν τα έχεις άμεσα ανάγκη, αλλά και να σε βοηθήσει στους δύσκολους οικονομικά καιρούς. Με λίγα λόγια βάζεις όλη την δουλειά στην αρχή ώστε να στήσεις την ιδέα του παθητικού εισοδήματος και τον υπόλοιπο χρόνο πληρώνεσαι χωρίς ενεργή δουλειά. Μπορεί μάλιστα να έχεις ακούσει την έκφραση «Πρέπει να βγάζεις λεφτά ενώ κοιμάσαι». Έπειτα μας έχει 5 ιδέες για να κερδίσουμε παθητικό εισόδημα. Πολύ καλοστημένο blog και πραγματικά μπράβο.